MART MECLİSİ BAŞLADI

Okuduğunuz haber
BELEDİYE MECLİSİ MART AYI OTURUM GÜNDEM MADDELERİ BELİRLENDİ

ÖZEL ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE KAHVALTIDA BULUŞTU

Anasayfa   /    Güncel    /    BELEDİYE MECLİSİ MART AYI OTURUM GÜNDEM MADDELERİ BELİRLENDİ

BELEDİYE MECLİSİ MART AYI OTURUM GÜNDEM MADDELERİ BELİRLENDİ

Yalova Belediye Meclisi Şubat Ayı oturum gündem maddeleri belirlendi 5 Mart Pazartesi günü saat 15.00'te Yalova Belediye Meclis toplantı salonunda bir araya gelecek olan Belediye Meclisinin Aralık Ayı oturum gündem

GÜNCEL      01 Mart 2019 - 13:31     0

 BELEDİYE MECLİSİ MART AYI OTURUM GÜNDEM MADDELERİ BELİRLENDİ

Yalova Belediye Meclisi Şubat Ayı oturum gündem maddeleri belirlendi 5 Mart Pazartesi günü saat 15.00'te Yalova Belediye Meclis toplantı salonunda bir araya gelecek olan Belediye Meclisinin Aralık Ayı oturum gündem maddeleri şöyle:

1. Açılış, yoklama, bir önceki Meclis Toplantısı’na ait kararların okunması.

2. İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuların görüşülmesi.

3. İlimiz, Merkez İlçe, Bahçelievler Mahallesi, Gazipaşa Caddesi üzerinde, Donanma Tesislerinin batısında bulunan, 17 Ağustos Parkındaki (Eski adı Kanka çay bahçesi) alanın Polis Noktası olarak kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/d maddesine istinaden il Emniyet Müdürlüğüne 25 yıl süre ile bedelsiz olarak tahsisi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

4. İlimiz, Merkez İlçe, Gaziosmanpaşa Mahallesi ada:947 parsel:9 sayılı 1468.20m2 yüzölçümlüpark vasıflı ve mülkiyeti belediyemize ait bulunan taşınmazın doğu kısmında bulunan sundurmalı yapının, Yalova Merkez Hafızlık İmam Hatip Ortaokulunun okul eğitim faaliyetlerinde ve öğrenci gençlik hizmetlerinde kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/d maddesine istinaden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

5. Mülkiyeti Yalova Belediyesine ait İlimiz, Merkez İlçe, Süleymanbey Mahallesi pafta:6 ada:55 parsel:83 sayılı taşınmaz (Karizma İş Merkezi) üzerinde bulunan yapının 3.Kat 55 nolu bağımsız bölümün oda hizmetlerinde kullanılmak üzere 25 yıl süre ile bedelsiz olarak Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine yapılan tahsisin, 2017 yılı Sayıştay denetim Raporları doğrultusunda mevzuata aykırı bulunduğundan iptal edilmesi ile ilgili ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

6. Mülkiyeti Yalova Belediyesine ait İlimiz, Merkez İlçe, Gaziosmanpaşa Mahallesi pafta:49 ada:204 parsel:11 sayılı taşınmaz üzerine bulunan yapının (Balkan Evi), 10 yıl süre ile Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğine yapılan tahsisin, 2017 Yılı Sayıştay Denetim Raporları doğrultusunda mevzuata aykırı bulunduğundan iptal edilmesi ile ilgili ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

7. Hüküm ve Tasarruf yetkisi Yalova Belediyesine ait bulunan İlimiz, Merkez İlçe, Süleymanbey Mahallesi, Cengiz Koçal Caddesi üzerinde, Yenikapı-Pendik Deniz Otobüsleri iskelesinin güney kısmında bulunan alanın Yalova'da marka olmuş ve patenti alınmış ürünlerin tanıtım ve satışına yönelik bir tanıtım ofisi oluşturmak üzere 10 yıl süre Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına yapılan tahsisin, 2017 Yılı Sayıştay Denetim Raporları doğrultusunda mevzuata aykırı bulunduğundan iptal edilmesi ile ilgili ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

8. Mülkiyeti Yalova Belediyesine ait İlimiz, Merkez İlçe, Rüstempaşa Mahallesi pafta:1 ada:47 parsel:28 sayılı taşınmaz üzerindeki dört adet bağımsız bölümün (dükkan ve büro), oda hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 yıl süre ile bedelsiz olarak Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına yapılan tahsisin, 2017 Yılı Sayıştay Denetim Raporları doğrultusunda mevzuata aykırı bulunduğundan iptal edilmesi ile ilgili ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

9. İlimiz Kazım Karabekir Mahallesi sakinlerinin minibüs hat ve güzergahlarının güncellenmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

10. Bursa 2.İdare Mahkemesinin 2018/294 Esas, 2018/1443 Karar Numaralı mahkeme kararının uygulanması adına; 62 adet M plakanın dönemin Yalova Kaymakamlığı İlçe Trafik Komisyonu Başkanlığı ve İstanbul Valiliği İl Trafik Komisyonu Başkanlığınca tesis edilmesi sebebi ile, Bursa 2.İdare Mahkemesinin 2018/294 Esas, 2018/1443 Karar Numaralı mahkeme kararına istinaden söz konusu 62 adet M plakası ile ilgili konunun Belediye Meclisi gündemine alınması ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi.

11. İsim Komisyonu Kararlarının görüşülmesi.

12. İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi.

13. Dilek ve Temenniler.

14. Kapanış

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ