PTT’DEN RAMAZAN BAYRAMI HEDİYESİ

Okuduğunuz haber
ENGELLİ PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ

ÖĞRENCİLERİN İLK SİNEMA HEYECANI

Anasayfa   /    Güncel    /    ENGELLİ PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ

ENGELLİ PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, engelli projelerine hibe desteği alıyor.

GÜNCEL      27 Mayis 2019 - 14:34     0

ENGELLİ PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda,  İŞKUR’un; Engelli ve Eski hükümlü bireylerin kendi işini kurmaya yönelik girişimleri ile istihdamlarını sağlama amaçlı 2019/2. Dönemine İlişkin Destek Proje Başvurularının başladığı ve İŞKUR internet sitesinde yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebileceği bildirildi.

Hibe destekleri ile ilgili açıklamada bulunan Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE; engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan; yine eski hükümlü ve engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelerin destekleneceğini,

Bu kapsamda; Fon Kaynakları ile engellilerin kendi işini kurmalarını desteklemek, mesleki eğitim alarak, rehabilitasyonlarına katkı sunmak ve istihdam edilmelerini kolaylaştırmak için hazırlanan projeler için 50 Bin TL kadar destek verileceği belirtildi.

İl Müdürü Dede; Özellikle engelli bireylerimizin kendi işlerini kurması, girişimcilik hayallerinin gerçekleşmesini çok önemsediklerini belirterek, proje başvurularını beklediklerini ifade etti.

Desteklenecek projeler; 

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, 

3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, 

4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, 

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.

6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.
 

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 14 Haziran  2019 tarihine kadar hazırlayıp Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ