SAHİLDE HAFTA SONU YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Okuduğunuz haber
VALİLİKTEN “DÖRT MEVSİM YALOVA” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

HAZİRAN MECLİSİ BAŞLADI

Anasayfa   /    Güncel    /    VALİLİKTEN “DÖRT MEVSİM YALOVA” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

VALİLİKTEN “DÖRT MEVSİM YALOVA” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Yalova Valiliği, il sınırları içerisinde yer alan doğal ve tarihi güzellikleri tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak amacıyla Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenledi.

GÜNCEL      10 Haziran 2019 - 20:36     0

VALİLİKTEN “DÖRT MEVSİM YALOVA” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Yalova sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak için Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenledi.

Valilik birinci gelen esere 5 Bin TL para ödülü ve altın madalya, İkinciye 4 Bin TL Para ödülü ve Gümüş madalya, Üçüncüye, 3 Bin TL Para ödülü ve Bronz madalya verecek. Yarışmada ayrıca dereceye giren üç fotoğrafçıya da 500 TL para ödülü ve Mansiyon verilecek. Yarışmaya son katılım tarihi ise 26 Ağustos 2019 olarak belirlendi.

Valilikten yapılan açıklamada “ Dört mevsimi bir gün içerisinde görebleceğimiz tek yerdir Yalova. Bu şehir hem tarihiyle hem de doğasıyla muhteşem bir şehirdir.  Bir şehir doğası, insanı, sanatı, kültürü ile fotoğraflandığında geçmişini korumuş ve geleceğe taşınmış olur.
Fotoğraf sanatı aracılığı ile Yalova sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak için Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir” denildi.

Yalova Valiliği yarışma koşulları ve katılma şartlarını şöyle açıkladı.

1. Amaç: Şehirler; insanı, doğası ve kültürü ile fotoğraflandığında zamanı ve mekanı geleceğe taşır. Bir şehir doğası, insanı, sanatı, kültürü ile fotoğraflandığında geçmişini korumuş ve geleceğe taşınmış olur. Fotoğraf sanatı aracılığı ile Yalova sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak.

2. Konu: Yalova İlinin 5 ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları) doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, şelaleler, mağaralar vb.) bölgeye ait kültürel ögeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, çiçekçilik, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, kına geceleri, tarım aletler ve el sanatları vb.) yaban hayvanlarını, bitkileri, Yalova’ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel nitelikte fotoğraflardır.

3. Yarışma Organizasyonu: T.C. Yalova Valiliği tarafından düzenlenmiştir ve yürütülecektir.

4. Yarışma Kategori/Bölümleri: Yarışma sayısal (dijital) kategoride renkli veya Siyah Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümdür.

5. Katılım Koşulları: a. Yarışmaya katılım ücretsizdir. b. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, Yalova Valiliği çalışanları, TFSF temsilcileri ve onların birinci derece yakınları dışında tüm halkımıza, amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır. c. g. Fotoğraflar; cep telefonu, tablet vb cihazların kameraları ile yapılmış çekimler ön elemede yarışma dışında bırakılacaktır. h. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, Seçici Kurul ve TSFS üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcılardan isteyebilir. i. Havadan fotoğraf çekimi için kullanılacak insanlı veya drone vb insansız hava araçlarının kullanımının izne tabi olduğu bölgelerde yapılan çekimlerde bu tür insanlı veya insansız araçların kullanılması durumunda, yerel makam ve yetkililerden alınacak izinler tümüyle yarışmacının sorumluluğundadır. j. Çekimler JPEG formatında 300 dpi çözünürlükte, orijinal boyutunda teslim edilmelidir. Fotoğraflar en az 3 en fazla 25 MB dosya büyüklüğüne sahip olmalıdırlar. k. Kural ihlali yapan kişilere TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi 13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. l. Fotoğraflar, TFSF’nin http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresine online (çevrimiçi) olarak yüklenerek gönderilecektir. Yalova Valiliği’nin web sitesinden yarışmaya katılım linkleri verilecektir. m. Yarışma sonuçları Yalova Valiliği’nin http://www.yalova.gov.tr adresinden ve TFSF’nin http://tfsf.org.tr ve www.tfsfonayliyarismalar.org/ web sitelerinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya eposta yoluyla bildirilecektir. n. Düzenleme Kurulu, oluşabilecek sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir. Yarışma takvimi, ödül töreni tarihlerini değiştirme yetkisi Yalova Valiliğinde saklı kalacaktır.

 6. Telif (Kullanım) Hakları: a. Katılımcı, ödül alan/almayan ya da sergilemeye hak kazanmış olan fotoğraflarının T.C. Yalova Valiliği’ne adı ve soyadının kullanılması şartıyla kulanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder (Web sayfası/fotoğraflarla kolaj vb grafiksel çalışmalarda isim kullanılamamaktadır).  Kullanım hakları T.C. Yalova Valiliği ve eser sahibine ait olacaktır. Eser sahibi kullanım hakkını 3.bir kişi ya da kuruma satamaz/devredemez. Katılımcı gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren/girmeyen ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim ve yayımlanma haklarının kullanımı için T.C. Yalova Valiliği’ne izin/muavafakat name verdiğini ve yeni bir izin almaya gerek duyulmaksızın kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakat name için maddi manevi herhangi bir hak talep etmeyeceğini gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. b. Anılan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren hiçbir yer ve muhteva sınırı olmadan Yalova Valiliği’nin tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında kullanılabilir (Fotoğraflarla kolaj vb grafiksel çalışmalarda isim kullanılamamaktadır); Valiliğimiz tarafından kitap olarak basılabilir. c. Yalova Valiliği, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izin vermez.

7. Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi: a. Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta,kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir. b. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://www.yalova.gov.tr/ adresinden yönlendirmeler izlenerek veya doğrudan http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir. c. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih;katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb bilgiler bulunmamalıdır. d. Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmeyecektir. e. Fotoğrafların isimlendirilmesinde Ç, Ğ, İ, Ö, Ş,Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. f. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir. Ülke kodu ve bölüm tanımlaması yapan karakter dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır.

 8. İsimlendirme: 1.adım: Dosya adının ilk iki karakterine ülke kodu yazılmalıdır (Türkiye için “TR”). 2.adım: Sonra eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır Örneğin Ömer Eril Yılmaz isimli katılımcı için omery veya oeril veya oeyil gibi. 3.adım: Sonraki karakter bölümün baş harfi olmalıdır (Sayısal (Dijital)>D). 4.adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 4’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ). 5.adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Örneğin“TRomeryD1_tatli_yalova

 9. İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde onlineyarismalar@tfsf.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.

 10. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Yalova Valiliği sorumlu olmayacaktır.

11. Yarışma Takvimi: Son Katılım Tarihi : 26/08/2019 Seçici Kurul Değerlendirmesi : 03/09/2019 Sonuç Bildirim Tarihi : 09/09/2019 Ödül Töreni : Eylül veya Ekim 2019 Yer : T.C. Yalova Valiliği

12. Seçici Kurul: İrfan DEMİRÖZ Yalova Vali Yardımcısı Ruhsan ŞAHİN Yalova Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürü Suat GÖK Yalova Fotoğraf Atölyesi İsmail İKİZ Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Başkanı (AFIAP) Cengizhan GÜNESEN Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Duygu Nazire KAŞIKÇI Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Çiler ÇOLAKOĞLU Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Öğretmeni Dr. Sibel AKOVA Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yasin YILMAZ Yalova Üniversitesi / Sanat ve Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi

13. TSFS Temsilcisi: Onay aşamasında atanacaktır

 14. Ödüller : 1.lik Ödülü 5.000 TL + TFSF Altın Madalya 2.lik Ödülü 4.000 TL + TFSF Gümüş Madalya 3.Lük Ödülü 3.000 TL + TFSF Bronz Madalya Mansiyon (3 adet) Ödülü 500 TL 15.Yarışma İletişim: Adres :T.C. Yalova Valiliği

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ