2017 YILI DEĞERLENDİRİLİDİ

Okuduğunuz haber
OKUYAN 7’LER, DOST KİTAPLAR DOST ÖĞRENCİLER

KOÇUM BABAM ÇALIŞTAYI YAPILDI

Anasayfa   /    Eğitim    /    OKUYAN 7’LER, DOST KİTAPLAR DOST ÖĞRENCİLER

OKUYAN 7’LER, DOST KİTAPLAR DOST ÖĞRENCİLER

Öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN’u makamında ziyaret ettiler.

EĞİTİM      13 Nisan 2018 - 23:13     0

OKUYAN 7’LER, DOST KİTAPLAR DOST ÖĞRENCİLER

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik söz varlığını geliştirmek ve okuma kültürü oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “Okuyan 7’ler, Dost Kitaplar Dost Öğrenciler” Kitap Okuma Etkinliği kapsamında Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN’u makamında ziyaret ettiler.

Talha Uğurluel’in eseri ışığında “II. Abdülhamit Han” adlı kitabın müzakeresi Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve Müdür Ali TOSUN ile gerçekleştirildi.

10 Şubat 1918’de vefat eden Sultan 2. Abdülhamid Han’ın 100. sene-i devriyesi olduğuna dikkat çeken Müdür Ali TOSUN şunları söyledi:

“Dünyanın en karışık ve kanlı asrında yedi düvele karşı mücadele ederek ayakta kalan Cennet mekan Sultan Abdülhamid Han’dan  alacağımız çok ders vardır.. 33 yıllık saltanatı döneminde bir karış vatan toprağını bile alçaklara teslim etmeyen bir sultandır. Abdülhamid Han, Osmanlı'nın en zor dönemlerinde imparatorluğu bir tutmasını bilmiş ve emperyalistlerin heveslerini kursağında bırakmıştır. Bugün İslam coğrafyasının hüküm sürdüğü bütün coğrafyalardaki eserlerin altında Abdülhamid'in imzası vardır. Abdülhamid'i anlamak istiyorsanız İstanbul Üniversitesi' ne, İzmir' deki Saat Kulesi' ne bakın. Selimiye Kışlası' na bakın.

 Değerli Gençler, Sultan Abdülhamid Han’i okuyalım. Gerçek kaynaklardan okuyalım. Abdülhamid’i her okuduğumda hayranlığım bir kat daha artıyor. Çünkü o 'Önce milletim' diyen, 'Benim vücudum önemli değil' diyen, 'Milletimin geleceği önemli' diyen bir padişahtır. Abdülhamid Han, Batı dünyasındaki yenilikçi hareketlerden geri kalmayalım diye seçtiği gençleri ilim öğrenmeleri, teknolojiyi anlamaları, bunu Osmanlı topraklarında uygulamaları için çok önemli fırsatlar sağlamıştır.” dedi.

OKUYAN 7’LER PROJESİNİN AMACI VE UYGULAMASI

İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik gerçekleştirilen etkinlik ile, öğrencilerin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında 7’ li okuma grupları oluşturularak 7 kitap seçilecek ver her grup ayda bir kitabı okuduktan sonra kitabın müzakeresini yapacak. Bir adı ve bir lideri olan bu gruplar her ay sonunda birbirleriyle okudukları kitapları değiştirecek ve böylece yıl boyunca 7 kitap okunmuş, özetlenmiş ve müzareke edilmiş olacak

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ