DOLAR 9,5371
EURO 11,0637
ALTIN 549,14
BIST 1.509
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Yalova 17°C
Rüzgarlı
Yalova
17°C
Rüzgarlı
Çar 18°C
Per 17°C
Cum 18°C
Cts 19°C

YALOVA MEM’DEN ‘YALOVA’DA PENCEREMDEN KAR’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

YALOVA MEM’DEN ‘YALOVA’DA PENCEREMDEN KAR’ FOTOĞRAF YARIŞMASI
19.01.2021
A+
A-

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizdeki resmî ve özel ilkokul, ortaokul, liselerde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik “Yalova’da Penceremden Kar” temalı Fotoğraf Yarışması düzenleniyor.

Dünya’da ve Ülkemizde halen devam etmekte olan Covid-19 Salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin fotoğraf sanatı aracılığıyla pencerelerinde Yalova’ya ait kış manzaralarını keşfetmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya ait poster ve şartnameye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

PENCEREMDEN YALOVA’DA KIŞ MAZARALARI FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Amacı: Bu fotoğraf yarışmasının temel amacı; Dünya’da ve Ülkemizde halen devam etmekte olan Covid-19 Salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde Lise, Ortaokul ve İlkokul öğrencilerimizin fotoğraf sanatı aracılığıyla pencerelerinde Yalova’ya ait kış manzaralarını keşfetmelerini sağlamaktır. Ayrıca fotoğraf sanatı ile ilgili farkındalık oluşturmaktır. Katılımcılar bu etkinlik aracılığıyla fotoğraf sanatına bir katkıda bulunacaklardır.

Yarışma Konusu: İlimizdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde Pencerelerinden Yalova’ya Ait Kış Manzaralarını fotoğraf karelerinde yansıtmak. Yarışmanın Hedef Kitlesi: Yalova genelinde bulunan özel-resmi tüm okullarda öğrenim gören Lise, Ortaokul ve İlkokul öğrencilerdir.

Yarışma Eserlerinin Hazırlanması ve Teslim Şartları:

 • Fotoğraflar sadece dijital formatta ve yalnızca 1(bir) adet eserle kabul edilerek değerlendirilecektir. • Fotoğraflar renkli veya siyah-beyaz olarak sunulabilir.
 • Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır.
 • Keskinlik, kontrast, satürasyon basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımı ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkarıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Daha önce başka yarışmalarda derece almış ya da sergilenmiş fotoğrafların katılımı kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • Katılımcı yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve garanti eder.
 • Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.
 • Katılımcılar; DSLR, kompakt fotoğraf makinesi, cep telefonu, tablet bilgisayar ile çekim yapabileceklerdir.
 • Çekilen fotoğraflar kısa kenarı en az 2000 piksel olacak şekilde (2000×3000=6000 mega piksel ve üzeri) ve yüksek çözünürlükte kaydedilecektir.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar “en iyi kalite JPG” (Telefonla çekim yapanlar fine, large, gibi yüksek kalite çözünürlük) olarak kaydedilecektir.

Fotoğraflar katılımcı tarafından;

Adı Soyadı :

Okul Adı :

Sınıf / Okul No: belirtilerek ab77 @meb.gov.tr adresine dijital olarak iletilecektir.

Katılım Şartları:

 • Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir; yarışma organizasyonları dışında sergilenmiş veya yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.
 • Bu yarışmada ödül alacak veya sergilenecek olan fotoğrafın yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan diğer bir yarışmada ödül ve sergileme aldığının tespit edilmesi halinde, bu yarışmada elde edeceği ödül ve sergileme iptal edilir, katılımcı hakkında ise kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Gönderilen fotoğraflar yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlalidir. Böyle bir durumun tespiti halinde yarışmacı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Katılımcı, yarışma sonu teslim ettiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Seçici kurul, katılımcıların fotoğrafları ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışmada ödül alan eserler Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü web adresinden duyurulacak ve katılımcılara mail yoluyla bildirilecektir.
 • Değerlendirme sonrasında kural ihlali yaptığı anlaşılan katılımcıların ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya almamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz. •Ödül ve sergilemenin iptal edilmesi halinde; iptal durumu, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü web adresinden düzeltme yapılmak suretiyle duyurulacak ve katılımcılara mail yoluyla bildirilecektir. •Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların yarışma yürütme kurulu tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecektir.
 • Herhangi bir nedenden dolayı, son katılım tarihi uzatılmış ise uzatılan bu zaman içerisinde çekilmiş fotoğraflar da yarışmamıza katılabilir.
 • Düzenleyici kurum, bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.
 • Yarışma son katılım tarihine bir hafta kalıncaya kadar düzenleyici kurul gerekli bulduğu durumlarda şartname üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını aynen kabul etmiş sayılacaktır.

Telif (Kullanım) Hakları:

 • Katılımcı, ödül ya da sergilemeye hak kazanmış fotoğraflarının isminin, ya da eser adının kullanılması ile ilgili kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder.
 • Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlarda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Yarışma Sekreteryası;

ARGE Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü

Seçici Kurul (Jüri); Komisyon jüriyi üyelerini değiştirme hakkına sahiptir.

Yarışma Takvimi;

1)Yarışmanın Başlangıç Tarihi : …. ………… 2021

2)Bitiş Tarihi : …. ………… 2021

3)Jüri Değerlendirme : …. ………… 2021

4)Sonuç Bildirimi : …. …………

2021 Ödül Töreni ve Sergi; Yarışma sonucunda sergilenmeye layık bulunan eserler için; Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha sonra belirlenecek tarihte ve Mekânda Ödül töreni düzenlenerek sergilenecektir.

Ödüller:

Birinci : …………………………………………………………

İkinci : ………………………………………………………..

Üçüncü : …………………………………………………………

Sergileme : Seçilen Her bir Fotoğraf İçin 100,00.TL. (En Fazla 30 Fotoğraf Seçilebilir.)

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.