DOLAR 18,8077
EURO 20,4619
ALTIN 1.169,25
BIST 5.191,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Yalova 5°C
Hafif Yağmurlu
Yalova
5°C
Hafif Yağmurlu
Sal 6°C
Çar 8°C
Per 6°C
Cum 5°C

YASAL MİTİNG ALANLARI BELLİ OLDU

YASAL MİTİNG ALANLARI BELLİ OLDU
13.01.2022
A+
A-

Yalova Valiliği, kent merkezinde 2022 yılında miting ve gösterişi yürüyüşü yapılabilecek alanları belirledi.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ve bu Kanun’un uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3.maddesi uyarınca, İlimiz merkezinde 2022 yılı için ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, toplantı alanı, dağılma güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerler, Valilik Makamının 11/01/2022  gün ve 9838 sayılı onayı ile uygun görülmüş olup söz konusu yerlerle ilgili bilgiler aşağıya çıkarılmıştır. İlan olunan bu karar ve tedbirlere uymayan, tatbik ve icrasına muhalefet eden, zorluk gösteren veya riayet etmeyenler hakkında, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi uygulanacaktır. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. ve 26. maddeleri gereğince tespit ve ilan olunur.

Toplantı Ve Gösteri Yürüyüşlerinin Yapılacağı Yer Ve Güzergâh İle Afiş Ve Pankart Asılacak Yerler

Yalova İli Belediye sınırları içerisinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6’ ncı maddesi ile Kanun’un uygulanmasına dair Yönetmelik’ in 3’ üncü maddesi gereğince 2022 yılı içerisinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü düzenlenecek alan ve güzergâhlarla ilgili bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE CUMHURİYET MEYDANI TOPLANTI ALANI

Toplanma Alanı: Gazipaşa Caddesi üzeri Deprem Anıtı; bireysel katılımlar için bu maddede belirtilen toplantı yeri.

Yürüyüş Güzergâhı: Toplanma alanı (Gazipaşa Caddesi) ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı arası.

Toplantı Yeri : 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı

Dağılma Yön ve Yerleri: Toplantı alanına çıkan Cumhuriyet Caddesi, Gazipaşa Caddesi, Cengiz Koçal Caddesi ve Başbuğ Alparslan Türkeş Caddesi.

BATI MİNİBÜS GARAJI TOPLANTI ALANI

Toplanma Alanı: Yaşar Kuş Caddesi ile Nehir Sokak kesişimi; bireysel katılımlar için bu maddede belirtilen toplantı yeri.

Yürüyüş Güzergâhı: Toplanma alanı (Yaşar Kuş Caddesi ile Nehir Sokak kesişimi) ile Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arası.

Toplantı Yeri: Şehit Ömer Faydalı Caddesi üzerinde bulunan Batı Minibüs Garajı.

Dağılma Yön ve Yerleri: Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Stadyum Caddesi, Muammer Aksoy Caddesi ile toplantı alanına çıkan diğer cadde ve sokaklar.

AFİŞ ASILACAK YERLER

Yalova Belediyesi tarafından belirlenen afiş panoları ve billboardlar.

PANKART ASILACAK YERLER

Miting alanında düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, Valilik tarafından olur verilen yerler ile Yalova Lisesi önü, GOP Okul Köşesi, Orman İşletme Müdürlüğü önü, Raif Dinçkök Kültür Merkezi önü, İDO Karşısı, Halk Eğitim Merkezi arkasında bulunan pankart asma yerleri.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.